Styl wiktoriański we wnętrzach

fototapeta styl wiktorianski
Przepych, bogactwo, niepowtarzalność form, liczna ornamentyka – to elementy, dzięki którym bez najmniejszego problemu można rozpoznać styl wiktoriański. Ten swoisty powrót do przeszłości zystkał w ostatnich czasach bardzo wielu zwolenników i sympatyków, również wśród osób, które zajmują się aranżacją wnętrz.

Jest to bardzo trudny styl, ponieważ ze względu na bardzo liczne zdobienia i bogactwo elementów można bardzo łatwo popełnić wpadkę i stworzyć zbyt bogate wnętrze. W wnętrzach w stylu wiktoriańskich należy zwrócić szczególną uwagę na dwa elementy – meble oraz ściany.

Meble, które spotykamy w mieszkaniach zaaranżowanych na dawne czasy, są bogato zdobione, ich fronty zawierają liczne, rzeźbione ornamenty kwiatowe. Dodatkowo ważną cechą jest połączenie drewna z wzorzystymi tkaninami. Natomiast ściany stają się swoistą, dodatkową dekoracją. Warto wybrać w tym celu fototapety, które oddadzą stylistykę czasów wiktoriańskich.

Motywy florystyczne, kontrastowe, regularnie powtarzające się rozety stanowią bazę i nieodłączny element stylu wiktoriańskiego. Wystarczy w sypialni, tuż za wezgłowiem łóżka wykorzystać fototapetę z bogatym wzorem aby uzyskać ciekawy i bardzo charakterystyczny efekt.

Dla osób, które cenią sobie niepowtarzalne wnętrza ciekawym rozwiązaniem mogą być fototapety zawierające elementy wzoru wykonane pozłacaną lub posrebrzaną farbą. Dzięki temu pojawi się ciekawa gra świateł, która dodatkowo powiększy pomieszczenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *